European Early American Studies Association Konferencia Párizsban

Az Université Paris Diderot – Paris 7 és a Université Sorbonne Nouvelle – Paris 3 szervezésében 2016. december 8-10. között Párizsban került megrendezésre a European Early American Studies Association – EEASA (A Korai Amerikai Történelemmel Foglalkozó Európai Történészek Társasága) konferenciája, amelyen Lévai Csaba egyetemi docens képviselte az Egyetemes Történeti Tanszéket. Előadásában arról a kísérletről beszélt, amely egy kereskedelmi szerződés megkötésére irányult az Amerikai Egyesült Államok és a Habsburg Monarchia között az 1780-as évek közepén. Ezen túlmenően, Lévai Csaba a társaságot irányító Scientific Committee (Tudományos Bizottság) ülésén is részt vett, amelynek az EEASA egyik alapítójaként tiszteletbeli tagja.

Dátum:
szombat, január 7, 2017 - 09:39