Hírek

Tanszékünk vezetője, Barta Róbert, 2017. október 13-án részt vett Pintér Zoltán Árpád A háború ködében - a hátország erőfeszítései az első és második világháborús Karcagon című könyvének bemutatóján. A kötet egy évtizedes kutatómunka eredményeképpen született meg. Ennek hátteréről Barta Róbert adott részletes áttekintést, aki doktori témavezetőként nyújtott segítséget a munka megírásához. A kötet tartalmát szintén a DE BTK Történelmi Intézet munkatársa, Kerepeszki Róbert ismertette.

2017. szeptember 21-23. között került megrendezésre Torinóban az In the Footsteps of George Washington: Founders, Nations, and Constitutions in Comparative Perspective (George Washington nyomában: alapítók, nemzetek és alkotmányok összehasonlító perspektívában) című konferencia, amelyet az Amerikai Egyesült Államok alkotmánya kidolgozásának 230. évfordulója alkalmából rendeztek.

Döntés született a XXXIII. Országos Tudományos Diákköri Konferencia legeredményesebb résztvevőinek díjazásáról. A PSA Odatítélő Bizottság döntése alapján a Humánytudományi Szekcióban végzett kiemelkedő munkájáért Pro Scientia Aranyéremben részesült Szücs Gábor II. évfolyam történelem-tanár szakos MA hallgató, aki dr. Barta Róbert egyetemi docens témavezetésében készítette el idei évi pályamunkáját. A kiváló eredményhez mindenkettőjüknek gratulálunk!

Az International Federation for Public History szervezete 2017. június 5-9. között rendezte meg nemzetközi tudományos konferenciáját, amelyen nagy örömünkre előadóként vett részt Vas János IV. évfolyam történelem-angol osztatlan tanárszakos hallgató, aki egyedüli magyar résztvevőként prezentálta előadását a rangos eseményen. A felkészülést témavezetője, Egyetemes Történeti Tanszékünk oktatója, Bradács Gábor koordinálta.

Tanszékünk oktatója, Bradács Gábor és tanítványa Vas János IV. évfolyam történelem-angol osztatlan tanárszakos hallgató kiváló eredményekkel zárta a tavaszi tudományos megmérettetéseket.